Pisanie bloga rozpoczynałam kilkakrotnie, ale…no właśnie „ale” to, „ale” tamto. Priorytety, jak w kalejdoskopie ulegały ciągłym zmianom. Może też, tak jak do wszystkiego w życiu i do tego musiałam dojrzeć, albo nie był to dla mnie odpowiedni moment…Tak czy owak postanowiłam, że tym razem będzie inaczej…I oto jest, MÓJ BLOG!

Od lat czytuję blogi i mam swoje ulubione. Czasami łapię się na tym, że pomimo tego, że nie znam autorów bloga osobiście, są mi w jakimś sensie bliscy. W każdym razie, kiedy „wchodzę” na ulubionego bloga, czuję się jakbym właśnie „wpadła” do tej osoby z przyjacielską wizytą. A ponieważ zazwyczaj ma to miejsce podczas porannej kawy, mam wrażenie, że zaczynam dzień od miłej pogawędki przy kawie z przyjaciółką.

Moje własne pogawędki zatytułowałam „HOME & LIFE”.  HOME, bo  będzie to blog o wnętrzach …wierzcie mi, temat rzeka, w każdym razie ja mogłabym o tym rozprawiać godzinami, a ponieważ wolę słowo pisane, postanowiłam pisać  na ten temat w różnych ujęciach i aspektach. W ramach HOME wyodrębniłam kilka kategorii:

 W PIĘKNYCH WNĘTRZACH znajdziecie mnóstwo praktycznych wskazówek, inspiracji, stylowych wnętrz, informacji o trendach i dekorowaniu – w każdym razie będzie to pewnego rodzaju przewodnik, miejsce do dzielenia się wiedzą, mam nadzieję, że przydatną i z …wzajemnością, bo według mnie wzajemne inspirowanie się jest bezcenne.

 Wyodrębniłam też TRENDY I WYDARZENIA, miejsce na wnętrzarski kalendarz wydarzeń, bo w tym temacie wiele się dzieje w kraju i na świecie. Szkoda, że nie zawsze mogę we wszystkim uczestniczyć, ale wówczas „podróżuję” wirtualnie i też jest fajnie! W każdym razie, będzie to miejsce, do którego zabiorę Was w podróż po wydarzeniach w kraju i na świecie, w podróże do przeszłości, bo historia bywa fascynująca, przedstawię ciekawych ludzi i zawołam zachwyć się pisząc o dziełach, w tym użytkowych. Tak, tak…krzesło też może być dziełem sztuki!

Mój blog nazwałam też LIFE, bo we wnętrzach domów i mieszkań toczy się życie. Kuchnia, w której się gotuje, spędza czas z rodziną i spotyka z przyjaciółmi, nie jest tylko „kupą garów”, ona żyje. W tej części bloga zamierzam pisać o różnych aspektach codziennego życia. O tym jak dbam o siebie i innych, co mnie cieszy, jest pomocne, sprawdza się w życiu codziennym. Tematyka jak najbardziej różnorodna, którą na dzień dzisiejszy ujęłam w kategoriach DBAJ O SIEBIE (zdrowe odżywianienaturalna pielęgnacja, styl(owo)), oraz PROJEKT SZCZĘŚCIE (joga, medytacja, o szczęściu, podróżowanie) choć sądzę, że będzie ewoluować.

Nie byłabym sobą, gdybym w części LIFE nie wyodrębniła podkategorii PRZECZYTAJ/OBEJRZYJ. Książka jest moim najlepszym przyjacielem od zawsze…jak pluszowy miś w dzieciństwie. Czytam dużo i choć moje dzieci się dziwią, po prostu kocham to robić. Podsunę, co warto przeczytać i dlaczego, bo może są jeszcze inni ludzie, którzy to lubią? Dodałam też OBEJRZYJ, bo podobnie jak w książkach, wytchnienie i inspirację znajduję w filmach. Nastawcie się na subiektywny wybór, z gatunku tych, które kiedy nastają szare, jesienne dni, pomagają je przetrwać.

Na pewno znajdzie się miejsce na PROJEKTY mniejsze i większe, wykonane przeze mnie osobiście z gatunku aranżacja wnętrza, udana przeróbka, dekoruję, wprowadzam kolor etc. Oraz MIEJSCA, czyli wypróbowane przeze mnie adresy, pod kątem zakupów, lub wnętrza, które zaskakuje, zachwyca, bawi, a na pewno nie pozostawia obojętnym.

Witam na moim blogu!

Z pozdrowieniami

xxxx