INSPIRACJE

Patio to nasz wiosenno-letni azyl, bez względu na to, czy znajduje się na balkonie, niewielkim tarasie, czy w przestrzennym ogrodzie. Co roku zachwycam się sztuką kreowania zewnętrznych przestrzeni i jestem pod wrażeniem piękna efektów tej niezwykłej współpracy człowieka z naturą. Jeśli właśnie jesteście w trakcie urządzania własnego, wyjątkowego miejsca „pod chmurką”, być może przyda wam się garść inspiracji. Mnie zachwyca praktycznie każda poniższa aranżacja…

PROWANSJA

Ta aranżacja kojarzy się z południem Francji – stylowa i z rozmachem…idealna na romantyczne, wieczorne kolacje:

ETNO

Etnicznie i barwnie. Urzekają mnie kolorowe kafle na tarasie…

MINIMALISTYCZNIE

Minimalizm w ogrodzie to czystość linii i barw, w tym wydaniu wszechobecnej bieli. Rośliny pną się ku górze tworząc jednorodny, idealnie wypielęgnowany szpaler:

BARWNIE

Obfitość żywych kolorów w czasie lata jest bardzo pożądana…nasyćmy się nimi, zanim nastanie jesień:

STYLOWO

Jeśli mnogość barw niekoniecznie wam odpowiada, można wybrać 1 lub 2 i stworzyć wokół nich bardziej stonowaną, ale jakże elegancką przestrzeń:

ZIELONY BALDACHIM

Dach z pnączy tworzy nad głową baldachim z zielonych liści, stosunkowo proste kształty mebli zestawiono z etniczną lampą i dodatkami:

ARCHITEKTONICZNIE

Na planie kwadratu powstała architektura tarasu, z wkomponowaną wodą w postaci oczek wodnych i szemrzącej fontanny. Efekt spektakularny!

W NIEWIELKIM OGRODZIE

Jak widać niewielki ogród też można urządzić z pomysłem:

MUROWANE

Murowane siedziska tworzą kącik wypoczynkowy. Wystarczy wyjąć na wiosnę kolorowe poduchy…i voila, gotowe!

BETON

Beton w połączeniu z ciepłem drewna i zieleni, nabiera przytulności:

W WERTYKALNYM OGRODZIE

W tym wydaniu ogród wertykalny wygląda imponująco. To również doskonały sposób na bujną roślinność w niewielkiej przestrzeni:

DYWAN W OGRODZIE

Dywan ogrodowy dodaje przytulności. Ten do zastosowania na zewnątrz powinien być wykonany ze specjalnych materiałów, odpornych na brud i wilgoć:

HUŚTAWKA

Mnie marzy się taka właśnie huśtawka w ogrodzie…

CO I GDZIE?

Dla tych, którzy szukają nie tylko inspiracji, ale również konkretnych mebli ogrodowych i dodatków, wyselekcjonowałam kilka propozycji. Przede wszystkim stół, który stworzy udaną kompozycję z krzesłami w stylu Panton (tutaj są to repliki). Wystarczy zarzucić na niego modny w tym sezonie, lekko zmięty lniany obrus. Zawiesić nastrojowe bambusowe latarnie i kolorowe girlandy światełek. Rozłożyć dywan dodając przytulności, oraz dekoracyjne poduchy na krzesłach i …gotowe! Jeśli mamy na tyle przestrzeni, można pokusić się o sofę, dostosowaną do korzystania na zewnątrz – mnie spodobała się propozycja ze strony IKEII. Sofa …jest smukła i delikatna, stworzy idealnie neutralne tło dla kolorowych poduch i dodatków. Wiklinowy stolik wniesie zróżnicowanie i powiew natury.

1.Łańcuch świetlny LED Solvinden, IKEA, 149 pln 2. Poduszki dekoracyjne, poduszkowiec.net, 45 pln/szt 3. Obrus z lnu, sklepfreedom.pl, 250 pln 4. Lampion bambusowy, milemaison.pl, 135 pln 5.  Krzesło Balance (replika Pantona), blowupdesign.pl, 199 pln 6. Stół ogrodowy Vindalso, IKEA, 749 pln 7. Sofa 3-os. Havsten, IKEA, 1999 pln 8. Dywan ogrodowy Botany, Bonami, 209 pln 9. Stolik Kubu z wikliny, Rose House, 266 pln

Wszystkie produkty można kupić on-line, wystarczy kliknąć na link.

Z pozdrowieniami

Fots.via:Marylou Sobel; Secret Gardens; Dabito; home-designing.com; BlowUpDesign.pl; bonami.pl; IKEA, milemaison.pl; sklepfreedom.pl; poduszkowiec.net; rosehouse.com