INSPIRACJE

Wiosna w pełnym rozkwicie zbliża się wielkimi krokami… Zapachy w postaci ziemi nagrzanej od słońca, pierwsze kwiaty, nowe liście, ptaki i inne stworzenia zbudzone na nowo do życia. Chętnie wystawiamy twarz do słońca, bo chcemy się ogrzać w jego promieniach, po długich miesiącach zimy. Kusząca zdaje się zieleń trawy, czy nie wspaniale jest chodzić po niej bosymi stopami, jak po zielonym dywanie? Magia wiosny upaja…

O takiej porze roku marzę o ogrodzie, gdzie mogłabym usiąść wśród zieleni  i… odpoczywać po długiej zimie. Patrząc na poniższe zdjęcia jeden z takich ogrodów  kryje się w sercu Toskanii we Włoszech.  Został zaprojektowany przez Luciano Gubbillei, światowej sławy projektanta ogrodów. Luciano to rdzenny Toskańczyk ze Sieny, mieszkający w Londynie, zdobywca prestiżowych nagród  Royal Horticultural Society’s Chelsea Flower Show oraz autor wielu niezwykłych ogrodów w Anglii, Europie, Stanach Zjednoczonych i Maroku.

Ten ogród różni się jednak od jego dotychczasowych dzieł, mocno geometrycznych i utrzymanych w duchu architektonicznym.  W odróżnieniu od pozostałych, wydaje się swobodny i naturalny, niczym hołd złożony obfitości natury. Luciano zaprojektował go, jako sekwencję pokoii, z których każdy jest wyjątkowy.

 

 

Z pozdrowieniami

Fots.via: Voque, guumzo.com