TRENDY I WYDARZENIA

Co roku Architectural Digest publikuje oczekiwaną przez wielu listę 100 najlepszych na świecie architektów, projektantów wnętrz i ogrodów. Kto tym razem znalazł się w słynnym rankingu?

Ja przyjrzę się dzisiaj wybranej dziesiątce. W tym roku mamy sporo debiutantów, bo aż 20-stu. Zapraszam więc w podróż po wyobraźni największych współczesnych  twórców i nierzadko wizjonerów ! Przy okazji sprawdzimy, co słychać w wielkim świecie….

  1. ADJAYE ASSOCIATES

Założycielem pracowni jest architekt David Adjaye. Jej projekty, szczególnie użyteczności publicznej, wnoszą walor społecznej integracji i eliminowania barier.  Architekci Adjaye wygrali konkurs m.in. na projekt biblioteki Francisa Gregory w Waszyngtonie dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Biblioteka łamie wszelkie konwencje związane z typowym podejściem, które zakłada w takich miejscach zamknięcie i odseparowanie. Ta jest inna – zapraszająca, dostępna i elastyczna i pięknie doświetlona naturalnym światłem. Ma formę nowoczesnego pawilonu, a dodatkowo zyskuje wspaniałym położeniem w Parku Fort Davis wśród bujnej roślinności:

  1. AERO STUDIOS

Thomas O’Brien jest projektantem wnętrz i właścicielem pracowni projektowej AERO w Nowym Jorku, oraz butiku z designem. Tworzy piękne, wysmakowane wnętrza:

  1. AL_A

AL_A to studio architektoniczne założone w Londynie przez wielokrotnie nagradzaną, niezwykle uzdolnioną Amandę Levete:

MPavilion 2015, Melbourne

„Rozkładane” boiska futbolowe

Central Embassy w Bangkoku
  1. ALEX PAPACHRISTIDIS INTERIORS

Alex Papachristidis to projektant wnętrz z Nowego Jorku, który słynie z przemyślanych, wyrafinowanych i eklektycznych przestrzeni. Fani luksusu i glamouru znajdą tu coś dla siebie:

  1. AMY LAU DESIGN

Tworzy wnętrza ciepłe i pełne ekspresji. Umiejętnie łączy vintage i współczesność. Mix sztuki, designu i piękna naturalnych materiałów:

  1. ASHE + LEANDRO

Architekci i projektanci z Nowego Jorku, którzy cenią nowoczesny design. Piękne, wysmakowane wnętrza:

  1. ATELIER AM

Małżeństwo Misczyńkich…mieszkają i pracują w LA, więc Misczynski. Mnie ich wnętrza urzekają…są niezwykłe. Naturalność materiałów, surowość, nowoczesność i klasyka w jednym. Ich klientem jest m.in. Tom Cruse…

  1. THE ARCHERS

Podobno kochani przez młode pokolenie Hollywoodzkich elit:

  1. THAD HAYES INC.

Pracują w Nowym Yorku. W swoich wnętrzach łączą materiały nowoczesne, produkowane masowo z tradycyjnymi, często historycznymi. Różne epoki toczą w nich swój dialog. Charakterystyczna jest spora ilość sztuki i wysmakowanej dekoracji:

  1. TINO ZERVUDACHI & ASSOCIES

Tino Zervudachi projektuje w Paryżu. Jego motto brzmi: “Focus on things being simpler and freer, released from the constraining chains of overdesign.”

Link do pełnej listy znajdziecie TUTAJ.

Z pozdrowieniami

Fots.via: Archtectural Digest, Amy Lau Design, Design Boom, Remodelista, Ashe + Leandro, Architectural Journal, Thad Hayes, Domus, CovetED Magazine, The Archers, Tino Zervudachi, Pininterest